Akne-Akne Skarı & Leke Tedavileri

AKNE VE AKNE SKARLARI

Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan ve bazen yüzde iz bırakarak iyileşebilen bir cilt hastalığıdır. Akne şikayetleri farklı şekilde karşımıza gelebilir. Bu durumda mezoterapi ile akne ve skar tedavileri, peeling ve sonrası yapılan tedaviler, siyah nokta temizlikleri, PB Serum ile akne skar/iz tedavileri yapılabilmektedir.

LEKE TEDAVİSİ

Cildimize rengini veren melanin pigmentinin miktarına göre rengimiz koyulaşır. Güneş lekeleri, melasma dediğimiz gebelik lekeleri, yaşlanma lekeleri melanin pigmentinin artışından kaynaklanır. Ayrıca devamlı muhatap olduğumuz güneş ışınları da foto hasar ile foto yaşlanma meydana getirir ve ciltte kırışıklıklar, çizgilenmeler oluşur. Peeling işlemleri ve mezoterapi ile  leke tedavileri uygulanarak güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melasmalar gibi lekelerin tedavisinde yardımcı olabilmekteyiz.

GÖZENEKLER (Porlar) 

Özellikle yüz, vücut, yanak bölgelerinde görülen gözenekler mezoterapik yöntemlerle uygulanan tedaviler sayesinde, Hyaluronik Asit, Vitamin, Mineral tedavileri ile fibroblastlar uyarılarak kolajen sentezi artırılıp daha düzgün, pürüzsüz görünüm sağlamakta ve porların (gözeneklerin) kapanması gerçekleşebilmektedir.

Mezoterapi’de yüze mikro iğnelerle papül oluşturularak hastaya uygun seçilen ürünler cilde uygulanır. Ayrıca Dermapen , Dermaroller gibi cihazlarla da bu ürünler cilde uygulanabilir. 

TOP