Alloblast Tedavisi

Alloblast (Allogenic Fibroblast) 

Alloblast, yenidoğan ve uygun donör kriterlerine sahip bebeklerin sünnet derilerinden elde edilen Fibroblastların (Bağ dokusu hücreleri) yüksek teknolojiye, GMP sertifikasına ve Sağlık Bakanlığı onayına sahip kök hücre, biyobanka ve doku mühendisliği merkezinde biyomühendislik teknikleri ile üretilerek kişinin ihtiyaç duyduğu noktalara enjekte  edilmesine dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın ayrıca FDA onayı vardır.

Alloblast Tedavisi Ne İşe Yarar

Geçen zamanla birlikte derimizin sıkılığını,  elastikiyetini yani genç kalmasını sağlayan Fibroblastların aktivitesi azalır, bununla birlikte diğer hyaluronik asit, elastin,  fibronektin, glikozaminoglikan gibi cildin yerçekimine karşı direnç göstermesini sağlayan ve nem dengesini koruyan yapılarda da azalma olur 
Tedavide kullanılan fibroblastlar, yapay, sentetik veya toksik materyaller içermeyen, hiçbir zararlı etki, güneş hasarı, çevresel faktörler vb ile daha önce karşılaşmamış, yüksek düzeyde aktif, sağlıklı ve uzun Telomerlere sahip yeni doğan Fibroblast hücrelerinden oluşur. 
 
Bu hücreler 40’lı yaşlardaki Fibroblastlara göre 4 kat daha yüksek seviyede kollajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi sağlar.
 
Uzun Telomerleri sayesinde kalıcı ve uzun süreli rejeneratif etki hedeflenir.
 
Sağlıklı ve genç Fibroblast hücreleri cildinize yerleştirildikten itibaren buradaki aşırı yaşlanmış hücrelerin yerine yenilerini üretmeye, hasarlı olanlar varsa onları tamir etmeye ve dokunuzu hızla iyileştirmeye çalışır.

Alloblast Tedavisi Nasıl Uygulanır

Danışandan kan veya doku alınmasına gerek duymadan, sadece talep edilmesi halinde birkaç gün içinde kliniğimize gelir ve aynı gün uygulanması gereken bir işlemdir. Testlerden geçirilmiş halde ve adınıza özel sertifikasıyla gelen hücreler 5 ml olarak cildinize uygulanır. Genellikle uygulama tek seans olarak yapılır.

Etki Ne Zaman Görülür ve Kalıcılık Süresi Ne Kadardır

İşlemin etkisi 1. ayda başlar ve 2.ayda maksimum seviyeye ulaşır.
İşlem yapıldıktan sonra kalıcılık 3-5 sene devam eder ve bu süre diğer işlemlere göre oldukça yüksektir.
İşlem sonrası gece uyurken sırtüstü yatılmalıdır, cilde herhangi bir sıvı uygulama yapılmamalıdır ve yaklaşık iki gün sıcak suyla duş alınmaması gerekir
Güneş havuz deniz bir hafta boyunca önerilmez ve özellikle enerji bazlı cihazlarla termal hasar içeren uygulamalardan en az bir ay sonra yapılması uygundur. Danışan eğer dolgu gibi işlemler yaptırmak istiyorsa bu işlemlerden 3-4 hafta önce veya sonra uygulama yapılabilir
 
 
 
TOP