Dolgu Uygulamaları

 ÖZELLİKLE HYALURONİK ASİT BAZLI OLAN DOLGULAR YAŞLANMANIN EN BELİRGİN OLDUĞU YÜZ İÇİN KULLANILIR. KIRIŞIKLIKLAR , YÜZ KONTÜRÜNDEKİ BOZUKLUKLAR, YÜZDEKİ ÇÖKMELER DOLGUYLA DÜZELTİLİR.AYNI ZAMANDA DUDAK HACİMLENDİRME, GÖZALTI BÖLGESİ, BURUN, ELMACIK KEMİĞİ, ŞAKAK BÖLGESİ DÜZELTME, YANAK, NAZOLABİAL, JAWLİNE VE ÇENE HATTI BELİRGİNLEŞTİRMEDE KULLANILIR.

 • Çapraz Bağlı Hyaluronik Asit Dolguları

Ciltte mimiklerle ilişkisi olmayan sabit kırışıklıklar, deride çukur görünüm oluşturan bölgeler ve hacim oluşturarak eksiklerin giderilmesine yönelik olarak, botoks ile açılmayan derin çizgileri giderebilmede, çapraz bağlı Hyaluronik Asit enjeksiyonları ile yapılan tedavilerdir.

Bu uygulama cildin temel yapısında mevcut olan ve bu nedenle vücutta herhangi bir reaksiyona yol açmayan Hyaluronik Asit içeren preparatlar kullanılarak yapılır.

Uygulama sonrası ciltte üst düzeyde hidrasyon ve dolgunluk sağlanır ve görünüm düzelir.

Hızlı ve kolay uygulanır, sonuçlar hemen görülür. Uygulama yapılırken yüzün bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. 

Uygulama gerektiğinde yüzün uyuşturulması süresi dahil yaklaşık 30-40 dakika sürer. Sonrasında normal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Genellikle 8-16 ay arası bir kalıcılığa sahiptir.

 • Hibrit Dolgu ( H.A + PLA (Poly D, L lactide)

Hacim, Lifting ve Rejüvenasyon Bir Arada ve Tek Seans

Hibrit Dolgu, HA'in dolgu etkisinin PLA'nın deri altında kollajen üretimini uyarıcı etkisiyle birleştirecek şekilde hibrit teknolojisi ile geliştirilmiş mikropartiküllerin oluşturduğu özel bir dolgudur.

HA, kullanılan hibrit teknolojisi sayesinde cilt altında homojen bir dağılım göstererek çapraz bağsız olmasına karşın etkinliğini 6-9 hafta boyunca sürdürmektedir.

Uygulamadan 6-9  hafta sonrasında ise PLA'nın etkisinin göstermesi ile kırışıklıkların giderilmesi ve cilt kalitesindeki artış, artarak devam eden eriyen ve deride yeni kollojen üretimi sayesinde ortaya çıkan fiziksel destekle hacimsel düzelme sağlayan Hibrit Dolgu'nun doğal sonuçları zaman geçtikçe korunur.

PLA'nın dokudan tamamen atılımının yaklaşık 2 yıla yakın bir süreyi bulduğu değerlendirildiğinde, Hibrit Dolgu'nun 1.5 yıla yakın etkinliğini sürdürdüğü görülmektedir.

 • Mineral Dolgu 

Üçlü Etki (Çok amaçlı dolgu / Hacimle germe etkisi / Cilt yenileme)

1. etki jel-matriksi ile birlikte CaHA (Kalsiyum hidroksiapatit) mikrosferleri etkin olarak kırışıklığın doldurulmasını ve 1:1 düzeltmeyi ortaya çıkarır.

2. etki CaHA mikrosferleri fibroblastları tetikliyerek kollojen üretimini uyaran iskelet yapısı oluşturur. 

3. etki kollajen sentezinin uyarılması ile yüksek yoğunlukta kollojen ve elastin oluşarak germe ve kontur düzeltme etkiki meydana gelir.

Mineral dolgu, çok yüksek viskoziteye ve esnekliğe sahip son teknoloji ürünü bir dolgudur. Sodyum Karboksimetil Selüloz içeren jel taşıyıcısı ( %70) ile CaHA mikrosferleri (%30) bileşimindedir. 

12 ay veya daha uzun etkilidir.

Dolgu uygulamalarında mutlaka eksikliği hissedilen anatomik yapıya (kemik yapı, yağ dokusu gibi) uygun dolgu seçilmeli, doğru anatomik derinliğe doğru dolgu uygulanmalıdır. Dolgunun güvenirliği ve kalitesi iyi belirlenmelidir.

Dolgu Uygulama Alanlarımız :

 • Dudak Dolgusu ve Dudak Gençleştirme
 • Çene Dolgusu
 • Jawline Dolgusu
 • Elmacık Dolgusu
 • Yanak (Orta yüz şekillendirme) Dolgusu
 • Burun Dolgusu
 • Gözaltı (Işık) Dolgusu
 • Nazolabial Dolgu
 • Marionet (ve Ağız Çevresi) Dolgusu
 • Glabella ve Şakak Dolgusu
TOP