Örümcek Ağı Estetiği ve Mezospider

Örümcek ağı, güvenli ve çabuk sonuçlar veren, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsünde oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri eski pozisyonuna getirebilmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlemde sonuçlar yaklaşık 1,5-2 yıl kadar devam eder. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürebilmektedir.

Örümcek ağı iple yüz germe tekniği, 30 dakikalık uygulama ve kısa bir iyileşme süresine sahiptir.

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir.

Örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ama yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı olmayanlara uygundur. 

Sarkan yanak ve çene görüntüsüyle birlikte kaş kaldırma, gözaltı çizgileri, alın ve boyun kırışıklıklarında, jawline ve dudakta smoker line tedavisi için kullanılabilir. 

İPLE YÜZ GERME - ÖRÜMCEK AĞI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR? 

PDO iplerin tünel tekniği ile derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. 
İşlemi yapar yapmaz %10 etki görülürken, 1.ayda %50 ve 3. ayda ise %100 etki ortaya çıkar.  

MEZOSPIDER UYGULAMASI NEDİR

Örümcek ağının daha uzun etkili olabilmesi için, ipleri dokuya bırakıp kanülleri çekmeden önce kanüllerin içinden yoğun etkili mezoterapi ürünleri de vererek double etki (hem ip hem de cilt altını yapılandırıp onaracak ürünleri vererek) yaratılması işlemidir. Örümcek ağı etkinliğini ve süresini artırır. 

 

TOP